कुन सपना देख्दा कस्तो फल मिल्छ ? कस्तो सपना अरुलाई सुनाउनु हुदैन ? जानी राखौ

कुन सपना देख्दा कस्तो फल मिल्छ ? कस्तो सपना अरुलाई सुनाउनु हुदैन ? जानी राखौ

कुन सपना देख्दा कस्तो फल मिल्छ ? कस्तो सपना अरुलाई सुनाउनु हुदैन ? जानी राखौ सपनाले भविष्यमा हुने वाला राम्रो नराम्रो घटनाको बारेमा पहिला नै जानकारी दिन्छ । तर हामी ती संकेतलाई बुझ्न सक्दैनौं । प्राचीन धर्मग्रन्थ वाल्मिकी रामायण, अग्नी पुराण आदिमा सपनाको माध्यमबाट भविष्यमा हुने घटनाहरुको बारेमा जानकारी पाएको वर्णन भेटिन्छ। सपनाको संसार ज्यादै नै रोचक हुन्छ । पहिला पहिला यो पुराण, इतिहास र ज्योतिषमा मात्र सिमित हुन्थ्यो तर आजभोलि मनोविज्ञान, चिकित्सा विज्ञान आदिको अनुसन्धानको विषय बनिसकेको छ । यस्तै केही सपना र यसका फलको बारे यहाँ जानकारी दिइएको छ। विशेष गरी राम्रो तथा नराम्रो फल दिने स्वप्नाको बारेमा सबैजनासँग भन्नु हुँदैन, आफ्नो नजिकको व्यक्तिसँग भने फरक पर्दैन । यदि आफूलाई त्यस सपनाको फल नराम्रो हुन्छ कि भन्ने लागेमा आफ्नो गुरु पुरोहित तथा आमाबुबासँग पनि सल्लाह लिन सकिन्छ कुन सपना देख्दा कस्तो फल मिल्छ ? १. आँखामा गाजल लगाउनु – शारीरिक कष्ट २. आफ्नै काटेको हात देख्नु – कुनै नजिकको प्रियजनको मृत्यु ३. उजाड बगैचा देख्नु – दुःख पाउने ४. मोटो भैसी देख्नु – अन्न सस्तोमा पाउने ५. दुब्लो भैसी देख्नु – अन्न महंगो हुनु ६. बाख्रा देख्नु – शत्रुको डर ७. राजनेताको मृत्यु भएको देख्नु – देशमा समस्या आउनु ८. पहाड हल्लिएको देख्नु – विरामी हुने डर ९. पुरी खाएको देख्नु – खुशीको समाचार आउनु १०. तामा देख्नु – गोप्य कुरा पत्ता लाग्नु ११. बेडमा सुतेको देख्नु – गौरव तथा प्रतिष्ठा पाउनु १२. थुक देख्नु – समस्यामा पर्नु १३. हरियालीपुर्ण जंगल देख्नु – खुशियाली आउनु १४. आफूलाई उडेको देख्नु – कुनै समस्याबाट छुटकारा पाउनु १५. सानो जुत्ता लगाएको देख्नु – कुनै महिलासँग झगडा हुनु १६. स्त्रीसँग मैथुन गर्नु – धन प्राप्त हुनु १७. झगडा गर्नु – प्रसन्नता प्राप्त हुनु १८. लडाईमा मरेको देख्नु – राजनीतिमा सफल हुनु १९. चन्द्रमा झरेको देख्नु – कुनै समस्यामा पर्नु २०. चन्द्रग्रहण देख्नु – कुनै रोग लाग्नु २१. आफ्नै दाँत भाँचिएको देख्नु – समस्या बढ्दै जानु २२. ढोका खुल्ला देख्नु – कुनै व्यक्तिसँग मित्रता हुनु २३. बन्द ढोका देख्नु – धन नास हुनु २४. धुँवा देख्नु – व्यापारमा हानि २५. भुकंप देख्नु – सन्तानलाई दुःख कष्ट हुनु २६. चश्मा लगाएको देख्नु – ज्ञान बढ्छ २७. बत्ती बालेको देख्नु – नयाँ अबसर प्राप्त हुनु २८. मासु देख्नु – आकस्मिक धन लाभ २९. पूजा पाठ गरेको देख्नु – समस्याको अन्त हुनु ३०. फलको झुप्पा देख्नु – छिटो धन प्राप्त हुने योग ३१. सेतो परेवा देख्नु – शत्रुसँग मित्रता हुनु ३२. बिरालो एक आपसमा झगडा गरेको देख्नु – मित्रसँग झगडा ३३. सेतो बिरालो देख्नु – धन नास हुनु ३४. समाधिस्थल देख्नु – सौभाग्य प्राप्तिमा योग ३५. गोबर देख्नु – पशु व्यापारमा लाभ ३६. उजाड जंगल देख्नु – समस्या बढ्नु ३७. मरेको मानिस देख्नु – रोगबाट मुक्त ३८. गरगहना देख्नु – कार्य पुर्ण हुनु ३९. जुवा खेलेको देख्नु – व्यापारमा लाभ ४०. पैसा उधारोमा दिनु – अत्यधिक धन प्राप्त हुन्छ। ४१. चील देख्नु – शत्रुबाट नोक्सान हुनु ४२. चाँदी देख्नु – धन प्राप्त हुनु ४३. कैची देख्नु – घरमा झै-झगडा हुनु ४४. खेतमा पाकेको गहुँ देख्नु – धन लाभ हुनु ४५. काग देख्नु – कसैको मृत्युको समाचार आउनु ४६. कुकुर देख्नु – पुरानो साथीसँग भेट हुनु ४७. नदीको पानी पिएको देख्नु – सरकारी लाभ हुनु ४८. सेतो फूल देख्नु – कुनै समस्याबाट छुट्कारा मिल्नु ४९. रातो फूल देख्नु – भाग्य चम्कनु ५०. घोडा देख्नु – संकट हट्नु ५१. मोती देख्नु – छोरी पाउने योग ५२. गाडेको धन देख्नु – अचानक धन लाभ हुनु ५३. झरना देख्नु – दुःखको अन्त हुनु ५४. चेक लेखेर दिएको देख्नु – विरासतमा धन मिल्नु ५५. कुवामा पानी देख्नु – धन लाभ ५६. सुन्दर स्त्री देख्नु – प्रेममा सफलता ५७. खुकुरी देख्नु – संकटबाट मुक्ति ५८. चन्दन देख्नु – शुभ समाचार आउनु ५९. नक्शा देख्नु – कुनै योजनामा सफलता मिल्नु ६०. नून देख्नु – स्वास्थ्यमा लाभ ६१. सुकेको घाँस देख्नु – जीवनमा समस्या ६२. रुद्राक्ष देख्नु – शुभ समाचार आउनु ६३. स्वर्ग देख्नु – भौतिक सुखमा वृद्धि ६४. सूर्य देख्नु – विशेष व्यक्तिसँग भेट हुने योग ६५. तिर्खा लाग्नु – लोभ बढ्नु -हिन्दुकल्चरबाट

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *