राजनीतिक छोडेर यस्तो जागिर सुरु गरे पुरा हेर्नुहोस

राजनीतिक छोडेर यस्तो जागिर सुरु गरे पुरा हेर्नुहोस

 कालो टोपी, तिलचाम्रे कपाल, काँधमा फूलका केस्रा, जहाजको ककपिटमा बसेका उनी हुन् प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा । तीनै तहको निर्वाचन सफलतापूर्वक गराएर राजनीतिक संक्रमणलाई सफल अवतरण गराएका देउवाको यो तस्बिर हेर्दा जोकसैलाई जिज्ञासा उत्पन्न हुन्छ । विमानको पाइलट बस्ने सिटमा आखिर के गर्दैछन् प्रधानमन्त्री देउवा ? सामाजिक सञ्जालमा भेटिएको यो तस्बिर धनगढीस्थित एयरक्राफ्ट म्युजियमको हो । तस्बिर हेर्दा देउवाको अनुहारमा उत्सुकता मात्रै होइन्, प्रशन्नतासमेत देखिन्छ । पाइलटले विमान कसरी उडाउँदा रहेछन् भनेर देउवाले जान्न खोजेको प्रस्ट हुन्छ । सुदूरपश्चिमको दुर्गम जिल्ला डडेल्धुरामा जन्मिएका देउवा मुलुकको चारपटक प्रधानमन्त्री भइसकेका छन् । मंसिर १० र २१ गते भएको प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनपछि उनी पदत्याग गर्ने चरणमा छन् । संविधान कार्यान्वयनलाई निर्वाचन परिणामपछि पदत्याग गर्ने चरणमा पुगेका उनको यो तस्बिर सार्वजनिक भएको छ । असहज अवस्थामा पनि सहज रूपमा निर्वाचन गराएको उनी केही दिनभित्रै राष्ट्रिय सभाको निर्वाचन गराएर नयाँ सरकारलाई मार्गप्रशस्त गर्दैछन् । निर्वाचनमार्फत करिब सात दशकयता जरो गाडेर बसेको अस्थिरताको अन्त्य गर्दै उनले समृद्धिको उडान भर्न मैदान तयार गरिदिएका छन् । र, जहाज स्टार्ट गरिदिने तयारी गर्दैछन् । उनले तयार गरिदिएको मैदान र स्टार्ट गरेर छोडिदिएको जहाजमार्फत बहुमत ल्याएको बाम गठबन्धनले समृद्धिको उडान सफतापूर्वक भर्ला ? यो प्रश्नको जवाफ आगामी दिनमा अवश्य मिल्नेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *